Jezioro Como – takie atrakcje tylko we Włoszech

Turystyka

Jezioro Como

Przepiękne i przejrzyste jezioro w otoczeniu wysokich gór? Takie atrakcje są tylko we Włoszech.

Trochę Geografii?

Jezioro Como zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji największych jezior we Włoszech. Swoją powierzchnią przekraczającą 146 kilometry kwadratowe ustępuje jedynie jeziorom Garda oraz Maggiore. Jezioro swoim kształtem przypomina literę Y, która jest odwrócona do góry nogami. Cały akwen dzieli się na trzy oficjalne części: Ramo di Polico, Lago di Lecco, a także Ramo di Como.Jak dostać się do Jeziora Como?

Dotarcie do Lago di Como, wcale nie jest takie trudne. Znajduje się ono 50 kilometrów od Mediolanu, a także kilka kilometrów bliżej od Bergamo. Do obu miast można bez problemu dostać się tanimi liniami lotniczymi już poniżej 100, a nawet 50 złotych. Aby dostać się do Lecco, miasteczka położonego nad samym jeziorem, wydamy około 4 euro na podróż lokalnymi środkami transportu.

Jakie atrakcje nad jeziorem?

Jezioro Como samo w sobie jest już wspaniałą atrakcją, godną zobaczenia. Właściwie atrakcje możemy podzielić na przyrodnicze, architektoniczne, turystyczne, a także sportowe. Co do atrakcji przyrodniczych, to nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Prosto z podnóża malowniczych, wysokich Alp rozlega się ogromny akwen wodny. Ponadto wzdłuż wybrzeża Jeziora Como, praktycznie przez cały rok możemy cieszyć się wysokimi temperaturami, mimo występowania pokrywy śnieżnej w Alpach. Taki lokalny klimat sprzyja rozwojowi bujnej roślinności, a przede wszystkim różnym gatunkom cyprysów, palm, czy też wielu innym endogenicznym rodzajom drzew.
Na pewno warto odwiedzić Fumalatte, a także Gringa, przez które wprost do jeziora płynie potok, który ma swoje źródła w jaskini.
Na północy jeziora zbierają się wszyscy pasjonaci sportów wodnych, a w szczególności windsurfingu. Wieczorami zaś można przechadzać się po romantycznych, wąskich uliczkach wzdłuż typowo włoskiej architektury. W jednym miejscu możemy znaleźć tak wiele wspaniałych rzeczy, że aż żal stąd wyjeżdżać i wracać do kraju.

jezioro como włochy

Click to add a comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

More in Turystyka

dublin irlandia

Dublin ? stolica Irlandii

DiscoveringListopad 23, 2016
suomenlinna twierdza

Finlandia zabytki

DiscoveringCzerwiec 9, 2016
jezioro melar

Jezioro Melar Szwecja

DiscoveringCzerwiec 9, 2016
jezioro maggiore atrakcje

Jezioro Maggiore atrakcje

DiscoveringCzerwiec 9, 2016
jezioro garda

Jezioro Garda atrakcje

DiscoveringCzerwiec 9, 2016
krka park narodowy

Krka Park Narodowy Chorwacja

DiscoveringLuty 25, 2016
bergen

Bergen kraina fiordów

DiscoveringLuty 12, 2016
parki narodowe słowacji

Słowackie Parki Narodowe

DiscoveringLuty 10, 2016
gmach norweskiej opery i baletu

Norwegia Oslo – zwiedzanie, atrakcje

DiscoveringStyczeń 7, 2016