Chorwacka wyspa – Hvar, Krk, Pag, Mljet, Brac

Chorwacja

Chorwacka wyspa – Hvar, Krk, Pag, Mljet, Brac

Chorwację można śmiało nazwać krajem tysiąca wysp. W posiadaniu tego państwa znalazła się ogromna ich liczba, a każda różni się charakterem i oferowanymi na miejscu sposobami spędzania wolnego czasu.

Jednym z najpopularniejszych celów wycieczek jest Hvar, wyspa uważana za jedną z najpiękniejszych na całym świecie. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie i zwolennicy plażowania, i ci, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez zwiedzania zabytkowych budowli. Klimat jest tu dość łagodny i bardzo słoneczny, znajdują się tu też niewielkie góry oraz przepiękne lawendowe pola.

chorwacja krkKolejną znaną i lubianą wyspą należącą do Chorwacji jest Krk. Na jej powierzchni możesz znaleźć liczne miasteczka z bogatą infrastrukturą turystyczną i ciekawymi zabytkami. To właśnie ta wyspa uważana jest za kolebkę chorwackiej kultury. Oczy turystów ucieszy z pewnością odcień błękitnych wód Morza Śródziemnego kontrastujący z czerwienią dachów tutejszych zabudowań mieszkalnych.

chorwacja pagWyspa Pag to centrum plażowania i odbywających się tam nocnych imprez. Przyciąga miłośników clubbingu i smacznych serów. Wytwarzany tu nabiał jest słynny w całej Europie, a atrakcję turystyczną stanowi też tradycyjny zakład pozyskiwania soli z wody morskiej. Na tej wyspie znajduje się kilka luksusowych hoteli, więc nie będzie problemów z zakwaterowaniem.

 

 

Miłośnicy nieskażonej pobytem człowieka natury upodobają sobie wyspę Mljet, której niemal cała powierzchnia pokryta jest lasami objętymi ochroną. Spacery i przejażdżki wśród wiekowych drzew należą do głównych atrakcji turystycznych tej wyspy. Jest to miejsce spokojne miejsce, które daje możliwość relaksu i wypoczynku z dala od dużych i głośnych grup urlopowiczów.

Wielbiciele szaleństwa wodnego na desce windsurfingowej powinni koniecznie odwiedzić Brac, wyspę znaną z korzystnych wiatrów i pięknej plaży, której wygląd zmienia się w zależności od tego, z której strony wieje wiatr i napływają kształtujące je fale.

Nie da się ukryć, że Chorwacja znana jest przede wszystkim z pięknych piaszczystych plaż. Właśnie z ich powodu turyści obierają to państwo na cel urlopowych wojaży. Wiedzą, że nie bez powodu kraj ten słynie z malowniczo pięknych zakątków.

Click to add a comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

More in Chorwacja

krka park narodowy

Krka Park Narodowy Chorwacja

DiscoveringLuty 25, 2016
trogir chorwacja

Trogir – Chorwacja

DiscoveringGrudzień 9, 2015
wyspa hvar

Wyspa Hvar zobacz atrakcje, plaże, zabytki

DiscoveringListopad 19, 2015
wyspa murter

Wyspa Murter zobacz atrakcje plaże zabytki

DiscoveringListopad 19, 2015
pag chorwacja

Wyspa Pag – atrakcje, plaże, zabytki

DiscoveringListopad 19, 2015

Najpiękniejsze plaże chorwacji

DiscoveringStyczeń 29, 2015